Prípravné zápasy futbalistov MŠK U10, U11 a U13

 

Dňa 4. marca za krásneho počasia odohrali  naši futbalisti – prípravkári U10 a U11 prípravné zápasy so svojimi rovesníkmi z SVFS /Sajóvölgye Focisuli/. V tejto fáze športovej prípravy futbalistov nie výsledky, ale predvedené hry jednotlivcov a mužstiev sú dôležité. Mladý futbalista začína skĺbiť a odovzdávať svoje individuálne schopnosti v prospech kolektívu. Futbalisti pritom že poslúchajú pokyny svojich trénerov majú často rozhodnúť v zlomku sekundy o tom, či situáciu riešia individuálne alebo pomocou spoluhráčov. Samozrejme pritom  dopúšťajú často aj chýb, čo je samozrejmé v tomto veku. Momentálna chyba však nesmie  ich to odradiť od sebavedomej hry v ďalšej fáze zápasu. Ak chceme vychovávať kreatívnych futbalistov pritom že ich postupne zaťažujeme s taktickými pokynmi, doprajme im dostatok priestoru aj na realizovanie svojich vlastných myšlienok.  Namiesto predčasného alebo zbytočného odkopnutia lopty niekedy je užitočnejšie podržať si loptu, hrať jeden na jedného, brať zodpovednosť na seba. Pozitívny prístup trénera a divákov /rodičov/ k malým futbalistom robia zázraky.  Ten zázrak na ihrisku dnes sa skutočne aj dial – tak zo strany našich ale aj zo strany našich súperových hráčov z Maďarska. Bola to pekná futbalová sobota.

Po obojstrannej dohode trénerov dnes  obe kategórie odohrali dva zápasy. Najprv skúšali hru 5+1, potom hru 6+1, t.j. celkove odohrali kategórie U11 i U10 po 80 minúť.

Výsledky:

MŠK Rimavská Sobota U11 – Sajóvolgye Focisuli  U11 7:1 a 4:3,

MŠK Rimavská Sobota U10 – Sajóvolgye Focisuli U10 9:2 a  5:6

Cez týžden dňa 2.3.2017  vo večerných hodinách hrali prípravný zápas aj zverenci trénera Ivana Ádáma kategória U13: MŠK Rimavská Sobota – TJ Hajnáčka 8:2.

 

Zdroj: MŠK

O autorovi: MŠK RS