Výchova mladých futbalistov je prioritou MŠK

Prioritou Mestského športového klubu v Rimavskej Sobote sa stáva výchova mladej generácie futbalistov. Svedčí o tom aj skutočnosť, že od roku 2011 v klube dajú priestor aj príprave najmenších futbalistov vo veku od 5 rokov.

Nie je tomu inak ani v súčasnosti, keď do športovej prípravy MŠK sú zaradený chlapci narodený v rokoch 2010 a 2011 s počtom 39.  Radi by sme dali priestor aj dievčatám. Najvhodnejšie by bolo vytvoriť dievčenskú skupinu.  Do všeobecnej športovej prípravy sa môžu prihlásiť ľubovolne každý deň. Súčasné skupiny najmenších chceme stabilizovať a v jarných mesiacoch doplniť novými chlapcami i dievčatami.  V prípade záujmu vytvoríme aj novú skupinu. V súčasnosti tieto kategórie trénujú týždenne dvakrát, vždy utorok a štvrtok od 16:00 hodín v telocvični ZŠ s vyuč.jaz.maď. sídl. Západ. Tel. kontakt na trénera: 0907 843 035.

Samozrejme malým futbalistom robí najväčšiu radosť, keď môžu hrať futbal. Tak sme im pripravili prípravný zápas s podobnými drobcami z Jesenského. Bol to zážitok na celý život pre deti i rodičov. Môže to byť pre niektorých aj začiatok úspešnej kariéry, prípadne osvojenie si športových návykov pre celý život.

Foto: M. Jančová

Zdroj: MŠK

O autorovi: MŠK RS