Krásny úspech najmenších futbalistov MŠK

19. marca 2017 najmenší futbalisti MŠK /ročník narodenia 2010/ na pozvanie Futbalovej školy Mareka Hamšíka sa zúčastnili halového futbalového turnaja a mali neskutočnú radosť. Prvý krát vyskúšali ako je to hrať pred veľkým publikom. Na turnaji sa zúčastnilo približne 120 divákov, ktorý vytvorili výbornú atmosféru. Podľa organizátorov najviac bolo počuť hlasy divákov z Rimavskej Soboty.

Už na úvodnom stretnutí trénerov a vedúcich mužstiev odznelo, že nie výsledky, ale predvedená hra je dôležitá. Všetci sme mali záujem o to, aby malý futbalisti sa cítili dobre, ale pritom aby sa slušne správali, získali nové skúsenosti a zdravé sebavedomie.  Domáci usporiadatelia – rodičia sa veľmi vyznamenali. Pre účastníkov podujatia pripravili švédske stoly rôznymi pochutinkami. Celá udalosť prebehlo v priateľskom ovzduší a hralo sa v duchu fair play. O úspechu podujatia určite dopočul aj čerstvá 6-násobná futbalová jednotka Slovenska Marek Hamšík.

Malý futbalisti svoje umenie predviedli na palubovke krásnej haly v Badíne a na prvé svoje vystúpenie určite nikdy nezabudnú a podobne ako aj ich rodičia budú na to len v dobrom spomínať. Naši chlapci v silnej konkurencii obstáli výborne, hrali s veľkou chuťou a zo strelených gólov mali veľkú radosť. Domáci usporiadatelia vyskúšali nový model, hralo sa zároveň na dvoch ihriskách, na jednom 3 na 3 bez brankára na malé bránky, na druhom 3+1 s brankárom na hádzanárske bránky. Cieľom bolo, aby sme chlapcov učili zakladať útoky, kľučkovať, odoberať lopty, prihrávať a strieľať góly. Gólov padlo neúrekom a malý futbalisti sa tešili a prežívali podobnú radosť ako strelci na veľkých zápasoch Ligy majstrov.

Zostava MŠK: Kristián Kmeť, Alex Deák, Zoltán Várady, Adam Iváni, Adrián Szomolai, Filip Lajgút, Robert Korčok, Robert Wereszký, Martin Ridzoň, Michal Kováč a Roland Király.

Tréner: Štefan Balog

Konečné poradie: