Senzačná výhra starších žiakov MŠK U15 Rimavská Sobota !!!

MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:1 /0:0/.                                            Jediný gól stretnutia strelil Denis Cibuľa v 56´.

Zostava: Sedláček – Radics, Varga /36. Kováčik/, Demeter, Mogyoródi – Bari, Kótai, Vápeník, Benkő /70´Borbás/ – Cibuľa, Suja.

Tréner: Peter Petrán, as.tr. R. Rubint a P. Vasilko.

Futbalisti starších žiakov U15 MŠK dnes odohrali ďalší majstrovský zápas v nadstavbovej časti  I. ligy SŽ/stred vo Zvolene a výborným výkonom svojho súpera porazili a pripísali na svoje konto veľmi cenné 3 body.

Futbalisti U15 s vedením trénera Petra Petrána týmto víťazstvom dnes urobili veľkú radosť nielen sebe, ale aj futbalistom v mladších vekových kategóriach a samozrejme  i fanúšikom sobotského mládežníckeho futbalu, Ako je všeobecne známe účasť žiackych kategórií v najvyššej súťaži určujú výsledky a tabuľkové postavenie U15-ky, t.j. ak sa U15-ka udrží v prvej lige, tak aj nižšie žiacke kategórie U14, U13, U12 môžu pokračovať v 1. lige  v budúcom súťažnom ročníku. Naviac na základe rozhodnutia  SFZ za účelom stabilizovania pomerov, činnosti a licenčných podmienok v prvoligových celkoch v troch nasledujúcich ročníkoch  zo súťaže žiadne mužstvo nevypadne.

Prvoligová tabuľka je veľmi vyrovnaná, tak každý zápas je dôležitý, ale zápasy s MFK Zvolen a FK Pohronie sú obzvlášť dôležité. Dnešná výhra na pôde súpera znamená, že z posledného miesta sme sa odpútali a týchto súperov v I.ligovej tabuľke  preskočili. Nemáme ale ešte stále všetko vyhraté. Budúci týždeň cestujeme do Žiaru nad Hronom, prípadný zisk bodu alebo bodov by našim žiakom priblížil sen, hrať ďalej v najvyššej súťaži. Potrebujeme však v domácom prostredí vždy naplno bodovať.

Z víťazstva dnes sa tešili  aj zverenci trénera Ondreja Václavíka, žiaci kategórie U14, ktorí so svojimi rovesníkmi jasne vyhrali:

MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:4.

Góly: Ciprus, Puška, Zvara a Struhár