Koncepčná práca s futbalovou mládežou prináša úspech

Dosiahnuté výsledky mládežníckych mužstiev Mestského športového klubu Rimavská Sobota z posledných zápasov jednoznačne dokazujú, že koncepčná práca s mládežou v Rimavskej Sobote sa vypláca. V klube začiatkom roka 2017 nastali aj určité personálne zmeny ale významnou je najmä zmena priorít. Prvoradou úlohou Mestského športového klubu sa stala výchova mladej generácie futbalistov. Pokiaľ v predchádzajúcom roku dorastenci súťaž nedohrali a vypadli z druhej ligy, žiaci utŕžili dvojciferné prehry, tento rok je v znamení výrazného progresu.

Pozitívnym signálom zo strany vedenia klubu smerom k mládežníckym futbalistom bola prevedená rekonštrukcia šatní a sociálnych zariadení a nákup športových úborov pre mládežnícke kategórie z poskytnutých dotácií SFZ – fondu UEFA. Futbalisti na druhej strane odvďačia statočným prístupom v športovej príprave a zlepšenými výkonmi na zápasoch. Dorastenci teraz majú reálnu šancu vyhrať III. ligu a postúpiť späť do druhej ligy, žiaci postupne dozrievajú na svojich súperov v najvyššej súťaži a dokážu vyhrávať prvoligové zápasy aj na súperových ihriskách. Dôkazom toho sú výhry starších žiakov U15 a U14 vo Zvolene. Na úspechu významne podieľajú aj nové akvizície klubu, talentovaný 15-ročný futbalisti z nášho blízkeho okolia, ako Zoltán Kótai z R. Seči, Bertalan Bari z Jesenského, Denis Cibuľa z Poltára a iní. Funkcionári MŠK, tréneri, hráči i rodičia ťahajú teraz „za jeden povraz“ – usilujú sa o zabezpečenie športovej prípravy budúcej generácie futbalistov v prvoligových súťažných podmienkach.

Je všeobecne známe že futbalové prípravky MŠK sú v posledných rokoch úplne rovnocennými partnermi najlepších mužstiev na Slovensku čo považujeme za dobrý základ do budúcna. V poslednom kole súťaže prípraviek naši malý futbalisti dosiahli takmer 100% – ný úspech na ihrisku Jupie Podlavice-Badín, kde vyrastal aj najlepší futbalista Slovenska Marek Hamšík, ktorého meno klub najnovšie nosí vo svojom názve. Mestský športový klub a členovia realizačného tímu mládežníckeho úseku sú odhodlaní pokračovať v nastúpenom trende nehladiac na to ako sezóna nakoniec končí. Najdôležitejšou úlohou klubu do budúcna bude zapojenie čo najviac talentovaných detí do športovej prípravy nielen z mesta ale aj z jeho blízkeho okolia.

Výsledky z posledných majstrovských zápasov:

Dorastenci U19 MFK Detva – MŠK Rimavská Sobota 1:4 /0:2/, góly za RS Š. Balog, J. Balog, D. Dudek a R. Bial.
Starší žiaci U15 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:1 /0:0/ gól Denis Cibuľa
Starší žiaci U14 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:4, góly za RS: Ciprus, Puška, Zvara a Struhár.
Mladší žiaci U13 MŠK Rimavská Sobota – MŠK Námestovo 9:5 /6:4/
Mladší žiaci U12 MŠK Rimavská Sobota – MŠK Námestovo 7:10 /6:3/
Prípravka U11 Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 7:14
Prípravka U10 Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 6:14
Prípravka  U9  Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 8:6

Zdroj: Š. Balog, koordinátor mládeže MŠK

…………………………………………………………………………………………………………

Hodnotenie trénera U15 MŠK:

Hráči podali veľmi dobrý kolektívny výkon. Myslím si, že v tomto zápase sme boli aktívnejší, než domáci hráči. Okrem gólu sme si vypracovali aj ďaľšie sľubné šance, do ktorých sa dostali S.Vápeník a D. Cibuľa, no bohužiaľ sme ich nedokázali zúročiť. O jediný gól nášho mužstva v tomto zápase sa postaral D. Cibuľa.

Peter Petrán

Hodnotenie trénera U13 MŠK:

Dnešný zápas nám ukázal, že je to ozaj silný ročník. Po hernej stránke to bolo miestami ozaj výborné. Myslím si, keď sa bavíme o U13 – károch, že si vieme dať 5-6 prihrávok medzi sebou  a tak dosiahneme gól, tak je to super. Myslím si, že herne sme na tom na veľmi slušnej úrovni a čo je ešte u týchto chlapcov v poslednom čase pozitívne, že sa vedia zomknúť a zabojovať jeden za druhého.

Ivan Ádám

Hodnotenie trénera U12 MŠK:

V konfrontácií s ďalším družstvom , ktorý je vo výkonnostnej  tabuľke  na 3.mieste sme podali opäť skvelý výkon, v ktorom sme za súperom zaostávali iba v dôraze a premieňaní čistých gólových príležitostí. Trocha sme boli sklamaný z výsledku, nakoľko sme cítili šancu na lepší výsledok, znamenajúci nejaké body. Mojim hráčom chcem poďakovať za skvelý výkon na ihrisku a celkový prejav, tak po taktickej aj hernej stránke, a predovšetkým aj vystupovaním či komunikáciou, čo sa o súperovi povedať nedá. Aj napriek dobrému výsledku, bolo tam pomerne veľa slabších výkonov, a naopak veľmi dobre  zahralo  nemej hráčov. Spomeniem výkony brankárov: Fraita a Radiča, hráčov v poli: Filipiaka ,Benedeka, Sojku,Singera a Segeča.

Mgr. Marek Valkučák

Foto: I. Komorová