MŠK R. Sobota U15 – Dukla B. Bystrica U15 1:1 /0:1/

Rozhodovali: Miroslav Holas – Martin Holas, Peter Budáč, Vladimír Vetrák.
Zostavy:
MŠK Rimavská Sobota: Seláček – Bencsík, Demeter, Machyniak, Mogyoródi – Bari, Krokavec /Borbás/ , Benkő, Suja – Kótai, Cibuľa. Tréner: P. Petrán.
Dukla Banská Bystrica: Früchwald – Chlpáň. Lendvorský, Špila, Laurincz – Bohuš, Koreň, Čilík, Babica – Gábriš, Binder. Tréner: Ján Štrba.

Úvod zápasu patril jednoznačne domácim, ktorí si vytvorili niekoľko šancí.
Najprv Z. Kótai krásnou individuálnou akciou prenikol cez obranu hostí. Zastavil ho len posledný obranca hrubým faulom zo zadu tesne pred šestnástkou. Za tento faul obranca hostí mohol dostať rovno aj červenú, rozhodca mu neudelil ani žltú. O pár minút pozdejšie ten istý hráč hostí opäť fauloval, za čo si vyslúžil u rozhodcu prvú žltú. Hostia teda mali šťastie, že hráč hostí č. 9 A. Špila nebol vykartovaný už v úvode

zápasu. Hostia reálne mohli dohrať zápas desiati. V tejto časti hry sa dostal do vyloženej šance aj náš D. Cibuľa, išiel sám na brankára, ale žiaľ sieť nerozvlnil. Brankár jeho úmysel vystihol a strelu z blízka vytlačil na rohový kop. Po tomto úvode hostia sa spamätali a postupne preberali iniciatívu. Pomáhali im v tom aj domáci, ktorí rozohrávky brankára vôbec neatakovali a polovicu ihriska prepúšťali hosťom. Potom sa naplnilo nepísané futbalové pravidlo: nedáš-dostaneš. Po chybe domáceho stredového hráča na vlastnej polovici loptu získali hostia a strelou z 18 m hráč č. 10 Gabriš zaznamenal prvý gól. 0:1. Do polčasu sa už nič mimoriadne neudialo a naši chlapci odchádzali do šatne s jedno gólovým mankom.
Druhý polčas hrali domáci futbalisti za podporu vetra a očakával sa ich veľký tlak. Hráči Dukly však šikovne držali loptu na svojich kopačkách a nenechali sa zatlačiť. Zo strany domácich chýbal väčší dôraz, tlak na loptu na polovici súpera. Len posledné minúty priniesli zlepšenie a malý nádej na vyrovnanie, Po fauloch hostí sme sa dostali k niekoľkým štandardným situáciam. Úspech však priniesol až posledná štandardka, keď v poslednej 70. minúte po rohovom kope domáci hráč Adam Bencsík trafil hlavičkou do ľavého dolného rohu bránky. 1:1. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila spravodlivá remíza.

Od našich chlapcov bolo sympatické, že aj keď sa im herne nedarilo a šance v úvode zápasu ostali nepremenené,  bojovali ďalej aj za nepriaznivého stavu až do konca zápasu, čo nakoniec priniesol úspech vo forme vyrovnávacieho gólu. Možno práve tento gól a tento bod bude rozhodujúci v prospech nášho zotrvania v l. lige.

Ostatné výsledky:

U14 MŠK Rimavská Sobota – Dukla Banská Bystrica 0:4

Hodnotenie trénera: Zapas ovplyvnilo počet hracov v U15 velka marodka a tým sme ich museli doplniť.V zápase sme prakticky nastupili z U13.Z našej strany to bol bojovný výkon ,ale vek sa oklamať nedá.Fyzicky vyspelí kolektív na čele s nadpriemerným hráčom Jackuliakom/Dukla BB/ nas super prehral a jednoznačne zvíťazil.
Ondrej Václavík
SAMSUNG CAMERA PICTURES

U13 MŠK Rimavská Sobota – MFK Lokomotíva Zvolen 5:3

Hodnotenie trénera U13: V zápase so Zvolenom môžeme byť spokojní iba s výsledkom. Čo sa týka herného prejavu to bol z našej strany slabší deň. V dnešnom zápase sme boli slabší na lopte a nie najpresnejší s prihrávkami a aj pohyb bol slabší. Z tohto zápasu som spokojný iba s bodovým ziskom.

Ivan Ádám

U12 MŠK Rimavská Sobota – MFK Lokomotíva Zvolen 4:6

V zápase s kvalitatívne  vyrovnaným súperom to bol vyrovnaný zápas plný súbojov a vzruchu pred oboma bránami. Zápas bol atraktívny a plný emócií ale všetko v rámci fair play. V zápase bolo  veľmi pekných momentov z oboch strán. Z našej  strany padli góly po krídelných  kombináciach a zápas sme si prehrali v posledných minútach.  Išli sme za  viťažstvom a súper využil nášho  zaváhania a rozhodol zápas vo svoj prospech .Chlapci zabojovali a za stavu 2:4 vyrovnali na 4:4 a následne v eufórií sme urobili chyby, ktoré sú ospravedlniteľne nakoľko chceli vyhrať a nie dohrať zápas.