MŠK Rimavská Sobota – MFK Lokomotíva Zvolen 1:0

Našim žiakom v tomto zápase išlo o všetko – t.j. o udržanie 1. ligy aj pre ostatné žiacke kategórie MŠK. V ťažkom zápase sme dokázali vyhrať nad svojim súperom, ktorý bojujú tiež o záchranu. V 27. minúte po centri z pravej strany obranca Zvolena loptu zo šestnástky od hlavičkoval vysoko do poľa, kde bol pripravený náš stredový hráč. Peter Benkő bez váhania vystrelil z 25 metrov a zaznamenal krásny gól pod brvno. Hostia zmobilizovali všetky svoje sily najmä v  druhom polčase, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Naši chlapci vyhrali zaslúžene a za bojovnosť im patrí veľká pochvala.

Bola to predposledná prekážka, ktorú naši žiaci úspešne preskočili. Úspešnú bodku za celé svoje jarné snaženia môžu pridať v stredu 14. júna 2017, keď na domácej pôde privítajú mužstvo FK Pohronie Žiar n/H. – D. Ždaňa. Tu už pôjde naozaj do tuhého: kto z koho. Ak vyhráme, účasť v prvej ligy máme zabezpečenú, pravdepodobne práve na úkor FK Pohronie, ak remizujeme, alebo prehráme budeme mať už len teoretickú šancu. Dve kolá pred koncom je situácia tak zamotaná, že vypadnúť okrem nás môžu ešte FK Pohronie, MFK Zvolen ale aj Juventus Akadémia Žilina.

Futbal je šport, kde striedanie výhier a prehier sú samozrejmosťou. Nech to dopadne akokoľvek, môžeme už teraz konštatovať, že tak mladí futbalisti, ako aj realizačný tím mládeže od januára 2017 urobili všetko preto, aby sme boli úspešný a nič nám nezabráni v tom, aby sme v úsilí o rozvoj mládežníckeho futbalu v Rimavskej Sobote i v jeho okolí pokračovali aj naďalej.

Foto: Š.B.