Futbalisti U19 MŠK Rimavská Sobota sú víťazmi III. ligy

Po vlaňajšom rozpade dorasteneckého kádra a následnom vylúčení dorastencov MŠK Rimavská Sobota zo súťaže II. ligy nové vedenie mládežníckeho úseku na súťažné obdobie 2016/2017 angažoval do funkcie trénera kategórie U19 uznávaného staro-nového mládežníckeho trénera Milana Špačka.

Tréner z rozpadnutých kádrov U19 a U17 poskladal jedno nové mužstvo z hráčov,  ktorí boli ochotní svedomite trénovať a hrať aj v nižšej súťaži. Výsledkom spoločnej snahy trénera a hráčov sa dostavil.  Mužstvo sa stal víťazom III. ligy a po ročnej pauze im otvára možnosť hrať z novu v II. dorasteneckej lige/stred.

Napriek radosti z víťazstva účasť v II. lige je zatiaľ podmienená s tím, či realizačný tím mládeže dokáže vytvoriť káder mladších dorastencov U17, keďže v II. dorasteneckej lige je klub povinný postaviť aj mužstvo mladších dorastencov. Okrem športového úspechu je dôležitou podmienkou aj finančné zabezpečenie spojené s vyššími výdavkami celého úseku mládežníckeho futbalu Mestského športového klubu.

 

Víťazné mužstva a realizačný tím U19 MŠK Rimavská Sobota – v predu z ľava: J. Balog, Csabay, Babík, Gáspár, Dudek, Š. Balog, Rapčan, Lieskovský, v zadu z ľava: M. Špaček – tréner, Gregor, Bial, Morong, Túnyi, J. Morong – vedúci mužstva, Kelemen, Poljak, Mező, A. Domik – športový riaditeľ MŠK.

Foto: Š.Balog

Zdroj: MŠK

 

 

O autorovi: MŠK RS