Husársky kúsok futbalistov MŠK U11 Rimavskej Soboty

Futbalistom MŠK U11- ročník 2006 sa podaril husársky kúsok. Uplynulý víkend vyhrali dvojdňový medzinárodný futbalový turnaj o cenu mesta Banskej Bystrice,

V sobotu preberali víťazný trofej a zlaté medaile z rúk najlepšieho futbalistu Slovenska Mareka Hamšíka, v nedeľu sa vybrali na ďalší turnaj U11 a futbalisti od Rimavy dokázali vyhrať turnaj aj v Dunajskej Strede.

Táto kategória futbalistov Rimavskej Soboty od jeho vzniku v septembri 2011 dosahuje výborné výkony. Tri roky ich viedol tréner Štefan Balog, kto rozvíjal ich individuálne schopnosti, súčasný tréner  Marian Kudlík im vštepuje kombinačnú  kolektívnu hru. Futbalisti získali mnoho skúsenosti v Lige prípraviek ale okúsili už aj 1. žiacku ligu, kde v poslednom súťažnom ročníku dopĺňali káder U12 – r. 2005.

Na medzinárodnom turnaji o pohár mesta Banskej Bystrice sa zúčastnilo 12 mužstiev /z toho 5 zo zahraničia: z Číny, z Bulharska z Poľska, z Ukrajiny a z Nemecka/. Účastníkov zaradili do dvoch základných skupín, následne mužstvá na prvých troch miestach skupín hrali v elitnej skupine o 1-6. miesto. Na konci turnaja vo finále si to rozdali ešte raz mužstvá, ktoré v elitnej skupine končili na prvom a druhom mieste.

Vo finále sa stretli mužstvá FŠ M. Hamšíka Banská Bystrica a MŠK Rimavská Sobota. Tento moment si už nenechal ujsť ani Marek Hamšík, po ktorého príchode nasledovala nesmierna eufória u detí a každý chcel od veľkej hviezdy SSC Neapol fotku či autogram. Každému záujemcovi ochotne vyhovej so svojím typickým úsmevom od ucha k uchu a potom si z tribúny a neskôr aj postrannej čiary vychutnal posledné zápasy. Zaujímavosťou je, že v čase keď Marek rozdával zlaté medaile sobotským futbalistom, ich synovia Christian /7/a Lukas /5/ Hamšík naháňali loptu na zelenom trávniku rimavskosobotského štadióna v sprievode starých rodičov.

Žiaci z jeho futbalovej školy vo finále si počínali dobre a vyhrávali v zápase najprv 1:0, neskôr aj 2:1, no ich súper z juhu krajiny bol o niečo futbalovejší a vždy sa mu podarilo vyrovnať. Viackrát mal aj smolu, keď až trikrát nastrelil konštrukciu brány, všetko sa im ale vynahradilo v závere. Minútu pred koncom sa dostali Rimavskosoboťania k priamemu kopu, z ktorého strelili víťazný gól a radovali sa z turnajového triumfu.
Čítajte viac: https://nasabystrica.sme.sk/c/20561471/foto-pohar-mesta-ziskala-rimavska-sobota-deti-boli-vo-vytrzeni-z-mareka-hamsika.html#ixzz4kecdD0P4

Výsledky MŠK v Banskej Bystrice – Kremničke:

Základná skupina:

MŠK RS – Spišská Nová Ves 6:0

MŠK RS – Radom /P/ 3:0

MŠK – Montana /B/ 4:0

MŠK RS – FK Šaľa 2:1

MŠK RS – MFK Zvolen 3:0

Skupina o 1. – 4. miesto:

MŠK RS – SUMY /CH/ 3:2

MŠK RS – Dukla BB 3:1

MŠK RS – FŠ MH  1:3

FINÁLE: FŠ MH Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota  2:3.

Na turnaji v Dunajskej Strede s  zúčatsnilo 7 mužstiev a hralo sa systémom každý s každým.

Výsledky MŠK:

MŠK RS – N. Zámky 2:1

MŠK RS – D. Streda modrí 3:0

MŠK RS – Galanta 1:0

MŠK RS – D. Streda žltí 3:3

MŠK RS – Rovinka 2:0

MŠK RS – Komárno 0:0

Zostava MŠK U11: J. Kováč, M. Banský – brankári, Sz. Kuzma, P. Czakó, A. Gombala, L. Huszti, R. Komora, Korytiak, M. Murányi, P. Hanyus, B. Zsóri, M. Rábely, K. S. Kurák, K. Csízi a A. Kurek.  Tréner: M. Kudlík.

Foto: I. Komorová