Sviatok futbalu pre najmenších futbalistov na mestskom štadióne.

Deň 17. jún 2017 sa zapíše do futbalovej kroniky MŠK Rimavská Sobota ako sviatok najmenších futbalistov. Klub pre najmenších futbalistov  ročník narodenia 2010 a 2011 za pomoci rodičov organizoval prvý domáci futbalový turnaj. Na zelenom trávniku futbalového štadióna okrem dvoch tímov futbalistov MŠK U7 a U6  sa predstavili aj futbalisti: Jupie Futbalová Škola Mareka Hamšíka Podlavice-Badín, ŠK Novohrad Lučenec, ŠK Junior Šaca-Košice a FK Pohronie Žiar n/H.-D.Ždaňa.

Z futbalového zápolenie malí futbalisti mali nesmiernu radosť. Nastupovali do zápasov nebojácne, výsledky ich až tak nezaujímali. Chlapcov od futbalu neodradilo ani dážď v priebehu prvých stretnutí. Počasie sa ale umúdrilo a na konci turnaja sa všetci radovali  a dostali rovnaké ocenenia od konateľa spoločnosti MŠK a poslanca mesta RS pána M. Bitalu.  Zaujímavosťou turnaja bola účasť malých  futbalistov Hamšíkovcov Christiana /7/ a Lukasa /5/ vo farbách Jupie. Najmenšími účastníkmi nášho mužstva boli  Riško Nemec /5/ a Damjan Domik /5/.

Celé podujatie bolo výborne organizované a prebiehalo podľa vopred stanoveného programu. Výbornú prácu odviedol hlásateľ podujatia ako aj usporiadatelia turnaja z radov rodičov.  Mamičky domácich futbalistov pre hostí /hráčov i rodičov/ pripravili švédske stoly. Celé podujatie prebiehalo v priateľskom ovzduší. Na podujatí sme zbadali aj štáb TV Rimava, ich prostredníctvom možno aj občania mesta uvidia niečo z umení malých futbalistov.

V závere podujatia pri preberaní cien všetci malí futbalisti sa osobne predstavili, smelo vyslovili svoje mená do mikrofónu . Páčilo sa to futbalistom, rodičom a každému, kto bol účastníkom tohto vydareného podujatia. Všetci účastníci si vyjadrili svoje presvedčenie, že na zelený trávnik futbalového štadióna do Rimavskej Soboty vždy s veľkou  radosťou sa vrátia.