Zápis malých futbalistov – 12.9.2017 o 16:30.

FUTBAL JE FENOMÉN. Nepoznám človeka, kto by minimálne raz v živote nekopol do futbalovej lopty. S futbalom začať nikdy nie je neskoro, ale prečo by som nemohol začať vtedy keď mám 4 alebo 5 rokov. Je to len na rodičoch, kedy dajú svojim deťom možnosť vyskúšať si kúzlo futbalovej lopty. Čím skôr začnem svoj talent rozvíjať, tím je väčšia pravdepodobnosť, že budem úspešný.
V našom klube MŠK Rimavská Sobota zápis malých futbalistov sa uskutoční dňa 12. septembra 2017 o 16:30 na mestskom futbalovom štadióne.

Doteraz najmenšími futbalistami MŠK boli chlapci ročník 2010 a ročník 2011, ale čoskoro ich nahradia ešte menší chlapci a možno aj dievčatá ročník 2012/2013. Posledný ročník športovej prípravy v MŠK podľa trénerov bola veľmi úspešná. Klub rozrástol o ďalších futbalistov. Tí čo prišli a zapísali sa do športovej prípravy, takmer všetci tu ostali a pokračujú aj v novom súťažnom ročníku a vyzerá to tak, že pri futbale dlhodobo ostanú.
Kategóriu U8 – ročník 2010 tvorí veľmi ucelený 22-členný kolektív, chlapci sa vždy tešili na tréningy a chodili pravidelne. Veľká vďaka patrí aj ich rodičom. Od augusta ich trénuje nová trénerská dvojica M. Vargic a J. Zvara /v súčasnosti futbalisti A mužstva RS/.

Kategória U7 – r. 2011 je podobne veľmi vyrovnaná skupina šikovných chlapcov. V súčasnosti ich počet je 18, ale teraz je možnosť ich ešte doplniť o niekoľko hráčov. Viesť ich bude aj naďalej tréner Š. Balog.
V septembri sa vytvorí aj úplne nová kategória U6 z chlapcov i dievčat ročník narodenia 2012 a 2013. Veríme, že rodičia svoje ratolesti k nám opäť prinesú v hojnom počte. Je tu výborné prostredie, krásny zelený trávnik, novučičké lopty. Deti radi behajú po trávniku, získajú nových kamarátov a nové skúsenosti. Je to radosť aj pre rodičov a starých rodičov vidieť ako ich deti rozvíjajú svoj talent.
Funkcionárov a trénerov MŠK teší, že malí futbalisti po absolvovaní niekoľkých tréningov pri športe ostanú. Samozrejme nemá každý talent na futbal, ale všeobecná pohybová príprava s loptou môže byť dobrým základom aj pre iné športy. Viacerí po absolvovaní ročnej-dvojročnej prípravy vo futbale prešli na tenis, prípadne hokej alebo zápasenie a všetci sú úspešní športovci.
Novú kategóriu U6-ročník 2012/13 bude trénovať Š. Balog.

Žiaci a prípravky futbalového klubu v Rimavskej Sobote pokračujú v športovej príprave na najvyššej úrovni. Futbalové prípravky kategórie U9, U10 a U11 hrajú pravidelnú súťaž LIGU prípraviek, ich súpermi sú rovesníci z B. Bystrice, zo Zvolena, z Lučenca, zo Žiaru a z iných miest. Kategórie prípraviek trénujú výborný tréneri: M. Drak, M. Valkučák a R. Rubint.
Žiacke kategórie U12, U13, U14 a U15 hrajú I. ligu a majú možnosť bojovať o titul majstra Slovenska. Žiakov trénujú: M. Kudlík, I. Ádám, O. Václavík a P. Petrán.
Chlapci ktorý teraz prichádzajú do športovej prípravky MŠK a pri futbale ostanú môžu rátať s tým, že o niekoľko rokov môžu svoj talent rozvíjať v prvoligových podmienkach a nič nebráni tomu, aby raz si mohli zahrať aj v renomovaných kluboch Slovenska, prípadne aj v kluboch zahraničia.
Od septembra zakladáme aj dievčenské družstvá, presnejšie informácie v tomto smere vieme podať len pozdejšie.
Športu zdar a futbalu zvlášť!
Tréner U7 a U6: Stefan Balog

O autorovi: MŠK RS