MŠK R. Sobota – MFK Dukla B. Bystrica 1:3 /0:2/

Súboj o prvé miesto futbalistom MŠK nevyšiel, tréner Bari skritizoval aj rozhodcov. Fanúšikov hostí vykázali po prvom polčase

Prvá prehra futbalistov Rimavskej Soboty prišla až v ôsmom kole tretej ligy Stred na domácom trávniku. V šlágri kola privítali futbalisti MŠK lídra z Banskej Bystrice, na ktorú nestačili a prehrali 1:3, po polčase 0:2.
Tréner Eugen Bari zhodnotil zápas kriticky, pochválil súpera, no čo nebýva zvykom, do úst si zobral aj trojicu rozhodcov. „Hrali sme proti dobrému súperovi, ale nastupovali sme až s veľmi veľkým rešpektom. Skôr bojazlivo,“ povedal pre Rimava.sk Eugen Bari po zápase.

„Hrali sme veľmi nepresne a pomaly, proti takémuto súperovi si to nemôžeme dovoliť! Banská Bystrica naše chyby poriadne potrestala. Dnes sme neboli takí dôrazní, ako v predošlých zápasoch, ale treba rešpektovať aj silu súpera, lebo naozaj mali na každých postoch veľmi dobrých futbalistov,“ tvrdí Bari. Chalanom snahu nezaprel, lebo aj za stavu 0:3 bojovali a chceli zmeniť výsledok. V druhom polčase bola dokonca Rimavská Sobota na trávniku lepším tímom.

„Musíme ísť ďalej, stále robiť a výsledky prídu. Som trochu sklamaný, lebo za stavu 0:2 nám rozhodca nezapískal čistý pokutový kop. A neuznal ani gól, v momente, keď bolo do konca zápasu ešte 40 minút. Nezvyknem sa vyjadrovať k rozhodcom, ale dnes viac „fandili“ Dukle! Gratulujem súperovi k víťazstvu,“ dodal tréner Rimavskej Soboty Eugen Bari.

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota inkasovali po nepozornosti obrany už v úvode zápasu. Druhý gól padol z rýchleho protiútoku, keď domáci stratili loptu v útočnej fáze a nestihli pokryť útočníkov súpera. Fanúšikovia hostí už v prvom polčase prerazili oplotenie a vtrhli na ihrisko. Sporný moment nastal v druhom polčase, po faule na domáceho útočníka v šestnástke a o niekoľko minút rozhodca odpískal v prospech hostí pokutový kop. „A to rozhodlo. Napriek nepriaznivému skóre naši chlapci bojovali statočne a po krásnom útoku Lovyniuk strelil zo šestnástky ešte krajší gól. Lopta vymetala pavučinu v šibenici. Už len za tento gól sa oplatilo prísť na štadión. Verím, že počet divákov, 460, bude čoskoro prekonaný,“ informoval Štefan Balog z MŠK.

O dva týždne hrá MŠK ďalší derby zápas s večným rivalom z Lučenca. „Dúfajme, že divákov bude viac zaujímať futbal a nie pyrotechnika,“ uviedol Balog a dodal, že fanúšikovia súpera boli pred druhým polčasom na pokyn delegáta stretnutia nútení hľadisko opustiť. „Chybu možno spravili aj organizátori, že výbušninami vyzbrojených ľudí púšťali cez bránu ihriska na športové podujatie. Táto horda ľudí neprišla futbal pozerať, ale výbušninami strašiť a nacionalistickými výkrikmi na adresu Maďarov dráždiť normálnych ľudí,“ podotkol. Takéto prejavy na športoviská podľa Baloga nepatria. „A keď chceme, aby na naše podujatia chodili pravidelne normálni ľudia s malými deťmi vo väčšom počte, tak podobný scenár na sobotskom štadióne sa už nikdy nesmie opakovať,“ uzavrel.

Zdroj: Rimava.sk, Štefan Balog

O autorovi: MŠK RS