Dievčenské družstvo MŠK – historický moment v živote klubu.

30. september 2017 sa zapíše do histórie vyše storočného futbalového klubu Rimavskej Soboty ako prvý oficiálny štart Dievčenského družstva Mestského športového klubu v súťaži organizované SFZ.  Dievčatá do futbalového života klubu vstúpili  účasťou na oficiálnom turnaji SFZ v Banskej Bystrici. Prvý zápas dievčatá prehrali s mužstvom Zvolena, za ktoré hrali dievčatá viacročnými zápasovými skúsenosťami. Ďalšie zápasy však už boli úplne vyrovnané, dievčatá odovzdali bojový výkon a okúsili aj chuť víťazstva. Počas celého turnaja mali výbornú náladu a radosť z predvedenej hry.

Žiacke mužstvá MŠK Rimavská Sobota dosahujú dobré výsledky v najvyššej žiackej súťaži, podľa predpokladov všetky naše mužstvá obsadzujú stred 1. ligovej tabuľky.

Najlepšie na tom sú futbalisti kategória U12, ktorí s 12 bodmi momentálne figurujú na 4. mieste za Martinom, Žilinou a Ružomberkom. Nebyť nešťastnej jedno gólovej prehry s Podbrezovou, by sme mali rovnako 15 bodov ako spomínané mužstvá pred nimi. Sezóna je dlhá, postup na vyššie priečky ostáva reálnou.

Výborné výkony podávajú aj žiaci U13, ktorí s 9 bodmi sú na 6. mieste, U14 s piatimi bodmi na 8, U15 so šiestimi bodmi na 6. mieste.

Posledné výsledky mládežníckych mužstiev:

U12 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:10

U13 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 1:4

U14 MŠK Rimavská Sobota – Akadémia Juventus Žilina 0:0

U15 MŠK Rimavská Sobota – Akadémia Juventus Žilina 3:2

U19 MŠK Rimavská Sobota – TJ Sklotatran Poltár 2:4

Turnaj dievčat U12 v Banskej Bystrici:

U12 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 10:0

U12 MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 2:1