Halové futbalové turnaje MŠK pre najmenších

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote každú novembrovú nedeľu usporiada halový futbalový turnaj pre najmenšie mládežnícke kategórie. O účasť na našich turnajoch prejavili záujem kluby ako: FK Junior Košice, Jupie FŠ Mareka Hamšíka, MFK Liptovský Mikuláš, MŠK Novohrad Lučenec, Slavoj Trebišov, FOMAT Martin. FK Šaca, FA Revúca, Salgótarjáni BTC, Sajóvölgye Focisuli , MFK Lokomotíva Zvolen, FK Pohronie a iné kluby. Prihlášku niektorých sme pre nedostatok miesta už prijať nemohli. Kapacita haly umožňuje účasť maximálne pre 6 účastníkov.

Prvý turnaj pre najmenšiu kategóriu U7 – ročník 2011 už máme za sebou. Konalo sa 5. novembra 2017 v telocvični ZŠ M. Tompu, sídl. Západ. Ohlasy sú veľmi pozitívne. Bol to prvý turnaj pre túto kategóriu, Malí futbalisti MŠK v bielych dresoch mali obrovskú radosť z futbalu. Podobný zážitok mali z celého podujatia aj naši hostia z Košíc, z B. Bystrice a z Lučenca. Každý malý hráč bojoval húževnato o každú loptu, boli krásne osobné súboje a gólov padlo neúrekom. Rodičia v hľadisku vytvorili fantastickú  atmosféru. Súboje mužstiev boli veľmi vyrovnané, o víťazstvách a prehrách rozhodovali maličkosti a za predvedené výkony si zaslúži každé mužstvo a každý malý futbalista obrovskú pochvalu.

Víťazný pohár za prvenstvo získali futbalisti Jupie FŠMH B.Bystrica. Na ďalších miestach končili MŠK Novohrad Lučenec, MŠK Rimavská Sobota a FK Junior Košice, obdržali ako ceny útechu spoločenské hry. Trofeje dostali aj najlepší jednotlivci.  Najlepším hráčom turnaja sa stal Allen Horváth – MŠK Rimavská Sobota, najlepším strelcom Max Onischchuk – FK Junior Košice, najlepším brankárom Max Šimko – Jupie FŠMH Banská Bystrica /Podlavice-Badín/.

Naše mesto a mestský klub reprezentovali hráči: Marek Miháľ – Marko Bráth, Damian Domik, Richard Nemec, Andrej Drugda, Matej Antalov, Marko Bakša, Matej Pál, Dominik Pásztor, Adam Garay, Richard Rendek, Flórián Hornyák, Roland Király a Allen Horváth. Tréner: Š. Balog,  asistent trénera Tomáš Pál.

K úspešnému priebehu turnaja prispeli vo veľkej miere rodičia detí domáceho mužstva  a sponzori: páni Dipl, Ing. František Tóth PhDr – OVD Gemerprodukt, pán Marian Czikora – Fruits/Vegetables, pán Igor Klinčák – IK Catering, pán Robert Varga – Primax, pán L. Palkovič – Beati s.r.o., pán Z. Kónya – cukráreň, M. Mičková – TB Best Bakery s.r.o. Marceline dobrotky a iní.

Všetkým bez rozdielu v mene malých futbalistov ďakujeme!

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote srdečne pozývame na naše podujatia každého priaznivca mládežníckeho futbalu, ktoré sa konajú v Telocvični ZŠ M. Tompu – sídl. Západ a konajú sa vždy v nedeľu v dňoch:

12. novembra 2017 – U10

19. novembra 2017 – U8

26. novembra 2017 – U9

Zdroj: MŠK

 

O autorovi: MŠK RS