Biela pokrývka na Mestskom štadióne

Biela prikrývka na ihriskách Mestského štadióna naznačuje, že súťažné obdobie futbalistov v tomto roku je už za nami. Pre Mestský športový klub Rimavská Sobota rok 2017 z hľadiska športového i ekonomického  bol celkom úspešný .

Futbalisti A mužstva dospelých vytvorené v prvom rade z domácich odchovancov ukončili jesennú časť sezóny na 3. mieste III. ligy/stred a majú reálnu možnosť v jarnej časti zaútočiť aj na líderskú pozíciu. Účinkovaním žiakov v najvyššej súťaži je všeobecná spokojnosť. V silnej konkurencii mužstiev kategórie U15, U14, U13 a U12 obstáli podľa očakávania výborne. Najúspešnejším z nich je mužstvo mladších žiakov U12, ktorí ukočnili sezónu v prvej lige na 4. mieste. Klubu v spolupráci so ZŠ Hostinského sa podarilo vytvoriť a zaradiť do športovej prípravy a novovytvorenej súťaže SFZ dievčenské družstvo. Sľubne rozrástol aj počet  futbalistov vo veku 5-6 rokov.

Jediným sklamaním klubu je účinkovanie dorastencov, kde sa nepodarilo stabilizovať káder, nedostatočná tréningová dochádzka hráčov priamo súvisela s nepresvedčivými výkonom a umiestnením mužstva na 10. priečke III. ligy. Príchod Nového roka je vhodnou príležitosťou na nový, lepší začiatok aj v tábore dorastencov.

Hospodárenie MŠK s.r.o.  v roku 2017 bol vyrovnaný, klub nevyprodukoval  stratu a nemá žiadne podľžnosti voči hráčom či iným organizáciam.
V areáli MŠK z príspevkov SFZ a z príspevkov Mesta Rimavskej Soboty sa dokončila rekonštrukcia zelenej budovy, kde sídli ObFZ a zvyšok priestorov slúži ako šatňa a sociálne zariadenie pre mládežníckych futbalistov MŠK. Doplnili sa aj chýbajúce tréningové pomôcky a športové oblečenia. Klub úspešne spolupracoval s materskými a základnými školami na území mesta. Nedá sa to povedať o spolupráci s okolitými klubmi, kde zatiaľ klub nenašiel pozitívnu odozvu na ponúknutú spoluprácu.
Možno novozvolený výbor ObFZ na čele s pánom Marianom Petrokom dokáže spojiť záujmy klubov so všeobecným záujmom rozvoja futbalu v našom regióne.
Keď niečo končí, zároveň niečo aj začína. Futbalisti MŠK sa nelenia, napriek zimného počasie mládežnícke kategórie stále trénujú. V zimných mesiacoch sa zúčastňujú  halových turnajov. Menšia prestávka nastáva len počas Vianočných a Novoročných sviatkov. Príprava na jarnú časť sezóny 2017/2018 začína okolo 10. januára 2018.

Futbalisti MŠK aj touto cestou ďakujú vedeniu mesta, poslancom MsÚ, vedeniu a pracovníkom TSM, sponzorom, podporovateľom fanúšikom a priaznivcom sobotského futbalu za prejavenú dôveru a podporu v roku 2017.

Š.Balog – športový koordinátor MŠK

Foto: Š. Balog

 

O autorovi: MŠK RS