Komentár týždňa

Okrem behu je futbal stále najlacnejším športom pre deti. Stačí jedna lopta a desiati majú postarané o zábavu. Je pravda rozdiel hrať niekde na lúke a byť účastníkom športovej prípravy v klube, kde o detí – mládežníckych futbalistov je postarané na vyššej úrovni. Klub im zabezpečí kvalifikovaného trénera, umožní trénovať na pripravenom zelenom trávniku, na umelej tráve a v zimnom období aj v hale. V rámci klubu futbalisti majú možnosť odohrať prípravné i majstrovské zápasy. Každý i ten najmenší futbalista má k dispozícii loptu a postupne aj potrebné športové oblečenia. To všetko vyžaduje aj financie. Mestský športový klub Rimavská Sobota financované z prostriedkov mesta v priemere na jedného futbalistu vynaloží mesačne 50 €, k tomu rodičia prispievajú sumou 10 € mesačne. Deti futbal milujú, investícia rodičov na športovú prípravu svojich detí sa určite oplatí. Deti získajú určité športové návyky a tí najšikovnejší majú možnosť splniť svoje sny.
Pokiaľ v najmenších kategóriach nie je žiadny problém s rodičovskými príspevkami, vo vyšších kategóriach žiaľ sa stáva, že rodič svoje nároky v klube zvyšuje, pričom svoje povinnosti zanedbáva.
Vďaka zodpovednej a usilovnej práce trénerov, vedenia klubu a samozrejme šikovnosti našich mládežníckych futbalistov, v Rimavskej Sobote sa hrá 1. žiacka liga. Pokiaľ v iných kluboch na Slovensku príspevky od rodičov sú 2 až 5-násobne vyššie ako v našom klube, nie je dôvod na nespokojnosť niektorých rodičov v kategórii U15. Treba si vážiť to čo máme a postupnými krokmi napredovať v činnosti klubu.
Slovenský futbalový zväz pre kluby s licenciou UEFA /ako aj MŠK RS/ kladie neustále vyššie nároky na úroveň infraštruktúry športovej prípravy a pripravenosti hráčov, Podobne aj náš futbalový klub je povinný zvyšovať nároky na prácu trénerov, na prístup mládežníckych futbalistov k splneniu ich povinností v rámci klubu a tým pádom aj na primeranú súčinnosť rodičov.
MŠK Rimavská Sobota bude účastníkom 1. žiackej ligy aj v nasledujúcom súťažnom ročníku, v rámci klubu už pripravujeme aj štart a účasť dievčenského družstva U15 v súťaži SFZ. Klub neustále rozrastá o malých futbalistov vo veku už od 5 rokov.
Robíme všetko preto, že chceme hrať dlhodobo o najvyššie méty a vychovať kvalitných futbalistov. Vedenie mesta, vedenie klubu, tréneri, futbalisti a rodičia – SPOLU TO URČITE DOKÁŽEME!
Š. Balog – športový koordinátor MŠK.

O autorovi: MŠK RS