3. miesto na Medzinárodnom futbalovom turnaji v Kazinczbarcike

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota dňa 11. februára 2017 sa zúčastnili na Medzinárodnom futbalovom turnaji U14 v Kazinczbarcike. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev, dve mužstvá z Rumunska , dve mužstvá  zo Slovenska a 4 z Maďarska.
Mužstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, kde hral každý s každým, následne prvé a druhé mužstvá zo skupín hrali v semifinále a o umiestnenia. MŠK Rimavská Sobota v skupine obsadil 2. miesto, v semifinále prehrali o gól s víťazom turnaja. V boji o tretie miesto však boli úspešní a získali bronzové medaile. Okrem toho za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Adam Haluška – brankár MŠK.

Zápasy MŠK v skupine:
MŠK RS – SBTC 1:2 /gól za RS Timko/
MŠK RS – C.S.Plimob /R/ 3:3 /góly za RS Timko,Varga,Kovács/
MŠK RS – Sajóvolgye FS 4:2 /Varga,Timko,Kovács a vlastný/

Semifinále:
MŠK RS – Kisvárda 2:3 /góly za RS Kovács, Marcík/
Zápas o 3. miesto:
MŠK RS – SBTC 5:1 /góly za RS Varga 2,Kovács 2 a Komora/

Zostava MŠK U14: Patrik Jonáš, Adam Haluška – brankári, Peter Timko, Martin Marcík, Jozef Kovács, Adrian Varga, Radovan Komora, Samuel Suchánek, Adam Mojžiš, Erik Horváth, Ondrej Ruszó.
Tréner: Attila Domik.

Medzinárodného futbalového turnaja Sajóvolgye Cup sa zúčastnili aj futbalisti MŠK U12 – ročník 2006 v Putnoku. Tentokrát tak úspešní ako zvyčajne neboli. V skupine síce obsadili 2. miesto, čo ich oprávnilo na účasť v semifinále, kde však prehrali, podobne ako aj zápas o 3. miesto. Za celkové štvrté miesto z ôsmych sa však chlapci hanbiť vôbec nemusia. Turnaj vyhralo rumunské mužstvo C.S. Plimob.

Zdroj: MŠK

O autorovi: MŠK RS