U11 DVTK Miskolc – U11 MŠK R. Sobota 2:1 /1:1/

U11 DVTK Miskolc – U11 MŠK Rimavská Sobota 2:1 /1:0/,
gól za RS: Adrián Siviček.
Najstaršia futbalová prípravka ročník 2007  21. marca 2018 odohrala prípravný zápas v Maďarskom Miškolci s prípravkou prvoligového tímu. Mužstvá na ihrisku predviedli obojstranne kombinačný a útočný futbal. Hralo sa systémom 8 + 1. Naši futbalisti nesklamali, so súperom odohrali celkom vyrovnanú partiu a prehrali len s najtesnejším rozdielom. Tréneri oboch mužstiev boli s predvedenými výkonmi spokojní.
Zostava MŠK: A. Brosman – R. Brosman, Rubint, Siviček, Koudelka, Hanzlovič, Básti, Kondáš, Petrovský, Kováč, Kalász, Studenc, Martincová, Rais.
Tréner: R. Rubint.

Prvý jarný deň v živote futbalového klubu prináša aj výrazný posun smerom k založeniu futbalovej akadémie.
Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote predbežne schválilo uznesenie na vytvorenie spoločnej futbalovej akadémie s klubom DVTK Miskolc. Novým názvom klubu bude: Mestská futbalová akadémia Rimavská Sobota spol. s r.o., farby klubu sa menia na červeno-čierno-biele, t.j. na farby mesta RS.

Kluby nezávisle od rozhodnutia mestských poslancov už od začiatku roka 2018 začali neoficiálne spolupracovať a odohrali medzi sebou niekoľko prípravných zápasov na rôznych úrovniach. Očakávame, že táto spolupráca bude obojstranne prospešná a prináša nielen radosť pre deti a mládež, ale aj lepšie podmienky, novú kvalitu v športovej príprave futbalistov mesta Rimavskej Soboty a oživenie futbalu v celom regióne.

Zdroj: Š. Balog, MŠK R. Sobota