Uspokojivé výkony mládežníckych mužstiev MŠK

Mládežnícke kategórie MŠK Rimavská Sobota vstupujú do jarnej časti sezóny naplno. Dorastenci aj žiaci odohrali svoje majstrovské zápasy pred Veľkonočnými sviatkami. Predvedenými výkonmi i výsledkami je všeobecná spokojnosť.
Dorastenci U19 nastúpili na horúcej pôde Tornaľe, kde v Gemerskej derby kvalitou hrou jasne prevýšili svojho súpera a vyhrali rozdielom triedy.
Majstrovský zápas A mužstva dospelých v Detve pre nespôsobilé ihrisko a nepriaznivé počasie bol odložený.
Žiacke mužstvá si zmerali sily v štyroch kategóriach so svojimi rovesníkmi z Martina so striedavými úspechmi. Cenné víťazstvá dosiahli kategórie U15 a U12, kategórie U14 a U13 však na svojho súpera ešte nedozreli.

Výsledky:
III. dorastenecká liga U19:
FK Mesta Tornaľa – MŠK Rimavská Sobota 2:8 /2:4/
Góly: Kótai, Sipos, resp. Dudek 3, Balog 2, Kökény 2, Borbáš 1.
Dorastenci MŠK opäť dokázali, že ak chcú tak hrať vedia. Je to len o prístupe jednotlivých hráčov a o zodpovednosti voči klubu i kolektívu. Gratulujeme hráčom i trénerovi Ondrejovi Václavíkovi.

I. žiacka liga/stred:
U15 MŠK R.Sobota – MŠK Fomat Martin 3:2 /2:1/
góly za RS: Krokavec 2 a Bencsík 1

U14 MŠK R.Sobota – MŠK Fomat Martin 0:5 /0:2/

U13 MŠK Fomat Martin – MŠK R.Sobota 4:1 /2:0/
gól za RS: Frait

U12 MŠK Fomat Martin – MŠK R. Sobota 4:5 /2:1/
góly za RS: Kurek 2, Korytiak, Komora a Gombala po 1.

Priaznivcov sobotského futbalu čaká budúci týždeň bohatý program.
A mužstvo dospelých v sobotu o 15:30 privíta futbalistov z Novej Bane, dorastenci o 10:00 FTC Fiľakovo.
Žiaci v štyroch kategóriach si zmerajú sily so súperom najťažšieho kalibru, s futbalistami MŠK Žilina.
U15 a U14 cestujú do Žiliny, zápasy U13 a U12 sa uskutočnia doma v nedeľu od 10:00 hod.
Bude teda na čo pozerať, preto vedenie klubu srdečne pozýva fanúšikov a priaznivcov futbalu na jarné zápolenia našich futbalistov.