MŠK Rimavská Sobota – MŠK Žilina na zápasy 2:2

Žiacke mužstvá MŠK Rimavská Sobota cez víkend nastúpili proti  lídrami I. ligy/stred  MŠK Žilina. Pokiaľ straší žiaci U15 a U14 prehrali v Žiline s výrazným rozdielom, mladší žiaci U13 a U12 dokázali v domácom prostredí pokoriť  súpera zvučného mena.

Výsledky:

U15 MŠK Žilina – MŠK R. Sobota 8:2

U14 MŠK Žilina – MŠK R. Sobota 9:1

U13 MŠK R. Sobota – MŠK Žilina 3:2

U12 MŠK R.Sobota – MŠK Žilina 11:9

Diváci v nedeľu na sobotskom štadióne mohli vidieť veľmi kvalitné súboje. Najprv nastúpili na zelený trávnik futbalisti U13 /ročník 2005/. Naši chlapci mali lepší úvod a hneď v prvom polčase vypracovali šance a získali dvojgólový náskok.  V 12 minúte Mihályi, v 20. minúte Frait poslali loptu do Žilinskej brány.  O minútu neskôr však žilinčan Dikoš znížil na 2:1. V druhom polčase žilinčania robili všetko preto, aby výsledok otočili. Vypracovali si územnú prevahu, napriek tomu naši chlapci boli pred bránou súpera oveľa nebezpečnejší. V 39. minúte mali dve obrovské šance, žiaľ ostali nepremenené. Po nepremenených šanciach v 41. minúte súper nás potrestal. Horvát obišiel troch obrancov a zo šestnástky poslal loptu nechytateľne do našej brány. Naši chlapci v  tejto fáze zápasu  bojovali húževnato, odovzdali svoj maximum, vypracovali ďalšie šance a v 47. minúte gólom Fraita strhli víťazstvo na svoju stranu.

Potom nastúpili na dvoch polovičných ihriskách kategórie U12 /ročník 2006/. Na jednom ihrisku v polčase sme vyhrávali 5:1, na druhom sme prehrávali 2:4. Po výmene súperov v druhom polčase na jednej strane sme prehrali 1:2, na druhej vyhrali 5:3. Tak sa zrodil konečný výsledok 11:9 v prospech našich futbalistov.

Góly za MŠK RS dali: Csízi 3, Csendes 3, Kurek 2, Murányi, Kuzma a Zsóri.

Mladší žiaci teda získali škalp kvalitného súpera renomovaného klubu MŠK Žilina , Víťazstvá boli zaslúžené. Bojovnosť a individuálne schopnosti rozhodli. Pre objektívnosť treba však dodať, že herným prejavom nás súper prevyšoval.

Okrem žiakov v sobotu nastúpili aj naši dorastenci U19. Ich súperom boli futbalisti FTC Fiľakovo. Napriek veľkej snahe súpera naši chlapci boli výraznejší v osobných súbojoch a zaslúžene vyhrali.

U19 MŠK Rimavská Sobota – FTC Fiľakovo 4:0 /2:0/

Góly: Dudek 2, Ľupták a Csavnicky.

Zdroj: Š. Balog, MŠK R. Sobota