Dievčenský futbal v Rimavskej Sobote

Futbalové kluby s licenciou UTM dostali od UEFA a SFZ úlohu vytvárať dievčenské prípravky a dievčenské družstvá žiačok. Vytvorenie dievčenských družstiev je jednou z podmienok účasti žiakov v 1. lige.

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote ako futbalový klub s licenciou UTM  v spolupráci so Základnou školou Hostinského na ulici Družstevnej vytvoril dievčenskú prípravku už v septembri 2017 a družstvo dievčat U12  prihlásil do súťaže organizované SFZ.  V jesennej časti sútažného ročníka 2017/2018 dievčatá odohrali 4  kolá turnajovým spôsobom so štyrmi účastníkmi a jarná časť je vlastne pokračovaním tejto súťaže podobným spôsobom.  Našimi súperkami sú MFK Dukla Banská Bystrica, MFK Lokomotíva Zvolen a Jupie FŠMH Banská Bystrica.

Dnes,  29. apríla 2018 sa uskutočnilo prvé jarné kolo v Banskej Bystrici, kde naše dievčatá odohrali tri zápasy a dosiahli nasledovné výsledky:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 0:0

MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 5:0

Jupie FŠMH Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 1:3

Dievčatá na súťaž pripravil pán učiteľ zo ZŠ Hostinského: Mgr. Ján Valach. Zo strany futbalového klubu v budúcnosti bude vítaná spolupráca aj s ďalšími základnými školami na území mesta i okolia.

Slovenský futbalový zväz od nového súťažného ročníka 2018/2019 plánuje odštartovať súťaž žiačok U15 s desiatimi účastníkmi, kde sa bude hrať dvojkolovo každý s každým.  Predpokladáme, že dievčenský futbal sa stane  pevnou súčasťou aj transformovaného futbalového klubu – Mestskej futbalovej akadémie v Rimavskej Sobote, ktorej činnosť by mala štartovať už od 1. júla 2018.

Š. Balog, koordinátor MŠK

O autorovi: MŠK RS