Futbal v Rimavskej Sobote naberá správny smer.

Bez ohľadu na to ako pre sobotských futbalistov končí táto sezóna môžeme konštatovať, že futbal v Rimavskej Sobote uberá správnym smerom.
Futbalisti MŠK Rimavská Sobota v jarnej časti súťaže pokračovali v dobrých výkonoch aj tento víkend.  Po tom čo A mužstvo dospelých v 22. kole vyhralo nad Kalinovom, Liptovský Hrádok a Lučenec svoje zápasy prehrali, naši futbalisti vyšplhali na 2. miesto TIPOS 3. ligy/stred. O týždeň sa stretnú s lídrom súťaže MFK Dukla B. Bystrica.
Dorastenci opäť priviezli z Braväcova plný počet bodov a momentálne sú už na 3. mieste III. ligy stred/juh /po jesennej časti prezimovali na 10. mieste/.
Je potešiteľné, že mužstvo dospelých i dorastencov si uchovali možnosť postupu do vyššej súťaže. 

     Starší žiaci U15 a U14 napriek dobrej hre zo Žiliny body nepriviezli. U15-ka MŠK jediný gól stretnutia inkasovala v poslednej minúte, U14-ka šancu na výhru nemali.
Mladší žiaci MŠK po výborných výkonoch v domácom prostredí poradili so svojimi súpermi z Podbrezovej a obe kategórie zaslúžene vyhrali.

Víkendové výsledky:

A mužstvo: MŠK R.Sobota – TJ Baník Kalinovo 3:0

Dorastenci U19: TJ Braväcovo – MŠK R.Sobota 1:2

U15 Juventus Akademy Žilina – MŠK R.Sobota 1:0

U14 Juventus Akademy Žilina – MŠK R.Sobota 3:0

U13 MŠK R.Sobota – FK Ž Podbrezová 1:0

U12 MŠK R.Sobota – FK Podbrezová 5:1
Je všeobecne známe, že vlani Slovenský futbalový zväz  uzatvoril 1. žiacku ligu na 3 roky za účelom vytvorenia požadovanej infraštruktúry, stabilizovania trénerskej a hráčskej základne klubov s licenciou ÚTM. Znamená to, že naši žiaci do roku 2020 z prvej ligy vypadnúť nemôžu. Podobne ako ostatné špičkové kluby aj náš klub sa zameriava najmä na hráčske kádre mládeže a na skvalitnenie tréningového procesu.  Cieľom klubu je vytvoriť širokú hráčsku základňu, dlhodobo účinkovať so žiakmi v 1. lige a postup dorastencov do 2. ligy v tomto, prípadne v budúcom súťažnom ročníku.

Výraznú kvalitatívnu zmenu pre náš klub môže znamenať očakávaná transformácia klubu na Mestskú futbalovú akadémiu a tým súvisiaca  investícia do nových objektov a ihrísk mestského štadióna.  Kvalitná práca s mládežou a vzostup mládežníckych mužstiev by sa mala postupne premietnuť aj do výkonnosti A mužstva dospelých, kde si kladieme úlohu v horizonte piaťich rokov postup do II. ligy a natrvalo sa tam udomácniť najmä s vlastnými odchovancami.
Rozhodnutie futbalového klubu  budovať v Rimavskej Sobote futbal a klub od základov, počnúc  športovou prípravou najmenších  predprípraviek a prípraviek, cez žiakov a dorastencov po dospelých, vychovávať mládež a dať čoraz viac možnosti vlastným odchovancom sa ukazuje ako správne.

.

Š. Balog, koordinátor MŠK

O autorovi: MŠK RS