Aj takto by mohol vyzerať areál Mestskej futbalovej akadémie v Rimavskej Sobote

Zriadenie Mestskej futbalovej akadémie v Rimavskej Sobote je už len krôčik od jeho realizácie. Partnerský klub DVTK čaká na definitívny súhlas maďarského futbalového zväzu /MLSz/, Mestský futbalový klub na definitívny súhlas mestských poslancov. Konečné rozhodnutia by mali spadnúť do konca júna 2018. Storočný rimavskosobotský futbal čaká na investíciu storočia. Spoločný cezhraničný projekt z podporných fondov EU predpokladá investíciu do infraštruktúry klubu vo výške 4 miliónov Eur. Na činnosť MFA  budú partneri /DVTK a mesto RS/ prispievať ročne približne rovnakým podielom.

Futbalová akadémia bude slúžiť budúcej generácie talentovaných futbalistov mesta i regiónu. Nám športovcom, futbalistom a priaznivcom rimavskosobotského futbalu neostáva nič iné, ako poďakovať vedeniu mesta, poslancom a nie v poslednom rade našim budúcim partnerom za uskutočnenie spoločného projektu.

Plánovaný pôdorys areálu MFA Rimavská Sobota

Vizualizácia hlavného ihriska a tribún štadióna

Hlavným zámerom Mestskej futbalovej akadémie v Rimavskej Sobote bude výchova talentovaných futbalistov z mesta i celého regiónu.

Malý futbalisti sú odhodlaný húževnato trénovať,  naplno rozvíjať svoj talent a vzorne reprezentovať naše mesto – Rimavská Sobota.

 

Foto: DVTK a Š.Balog

Štefan Balog, koordinátor MŠK

O autorovi: MŠK RS