Vynikajúci úvod A mužstva dospelých do novej sezóny

TIPOS III. LIGA STRED

FK Čadca – MŠK Rimavská Sobota 1:2 (1:0)


Góly: 
23. Kapusniak – 58. Fajčík, 85. Jankovič, R: Janíček, Šupej, Šottník, 100 divákov, ŽK: Jarabica – Sekulič, Fajčík.
Čadca: Gavlák – Maslík, M. Jarabica, Tlelka, Muráň – P. Jarabica, Zimka, Kapusniak, Kulla – Pliešovský (77. Pohančeník), Vukelič (61. Špila).
Rim. Sobota: Tatár – Kočiš, Sekulič (46. Václavik), Lupták, Fajčík – Jass (46. Kováč), Kalmár, Kočijaševič, Vanconcelos (46. Spasojevič) – Jankovič, Vasilko.

Tréner Soboťanov Anton Jánoš v polčase správne zariskoval, keď pristúpil k trojnásobnému striedaniu. Do hry od úvodu druhého polčasu nastúpili Václavík, Kováč, Spasojevič a mužstvo od  Rimavy zápas dotiahol do víťazného konca.

Zaujímavosťou bolo, že vo farbách MŠK prvý krát  nastúpili dvaja odchovanci  z  Rimavskej Soboty /ŠK Tempus/ , ktorí už v žiackom veku prestúpili do MŠK Žilina  (Tomáš Kočiš a Rastislav Václavík. Do mestského klubu prišli na ročné hosťovanie. Možno bude to signálom aj pre ostatných futbalistov v juniorskom veku a hosťovanie v našom klube  im poslúži ako mostík  do I. ligy dospelých.

Jedinou chybou krásy, že futbalisti Rimavskej Soboty ešte nemohli nastúpiť pod novým názvom: Mestská futbalová akadémia.

 

Ostatné zápasy:

MŠK Novohrad Lučenec – FK Železiarne Podbrezová B 1:4 (0:2)

MFK Žarnovica – MŠK Námestovo 2:1 /1:1/

MŠK Fomat Martin – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 0:2

TJ Baník Kalinovo – MFK Ružomberok B 2:2

TJ Krásno nad Kysucou – TJ Sklotatran Poltár 1:2

TJ Tatran Oravské Veselé – ŠKM Liptovský Hrádok 3:2

FTC Fiľakovo – MFK Lokomotíva Zvolen 1:0

 

O autorovi: MŠK RS