Píšu o nás na Rimave

Poslanci schválili zmluvu o spolupráci, realizácia futbalovej akadémie je tak reálnejšia
2. novembra 2018 Komentujte

Posledné mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote bolo aj o futbalovej akadémii. Túto tému navrhol zaradiť do rokovania poslanec a zároveň šéf MŠK Rimavská Sobota Miroslav Bitala. Výsledkom diskusie bolo schválenie zmluvy o spolupráci s maďarským klubom DVTK Miskolc, ktorý zastupuje spoločnosť Borsodsport Invest Kft. Miskolc. Vytvorenie Mestskej futbalovej akadémie (MFA) v Rimavskej Sobote je tak o krok bližšie k samotnej realizácii.

Podľa Bitalu zmluva o spolupráci je primárnou rámcovou zmluvou, ktorá bude základom pre ostatné zmluvy. „V navrhovanej zmluve o spolupráci bolo postupne doplnených osem základných bodov, na ktorých sa dohodli zúčastnené subjekty,“ priblížil Bitala pre Rimava.sk. Ako ďalej uviedol v zmluve je zakomponované aj predkupné právo.

Podľa poslanca tak po 30-tich rokoch prenájmu bude mať možnosť každá strana odkúpiť podiel od tej druhej, v prípade ak jeden z partnerov už neprejaví záujem o ďalšiu vzájomnú spoluprácu. „V novej akadémii má mať mesto 49-percentný podiel a maďarský partner 51 percent, keďže investuje viac ako štyri milióny eur do rekonštrukcie štadióna (poskytne ich maďarská vláda, pozn. red.). Je to potrebné, keďže niektoré veci v rámci štadióna sú už na hrane licenčných pravidiel,“ priblížil Bitala s tým, že mesto bude na chod MFA ročne prispievať 200 tis. eur a maďarská strana 160 tis. eur ročne.

Mestská futbalová akadémia však svojím vybavením by nemala poskytovať zázemie len futbalu. Ako Bitala vysvetlil, zrekonštruovaný športový areál má mať tri hracie plochy s prírodnou trávou, dve s umelou a jednu celoročne využívanú halu. Nateraz je podľa jeho slov na ťahu svojim podpisom primátor Jozef Šimko ako aj maďarský partner. „Dôležité je, že sme už niekde pohli. Keby sme to schválili v januári, tak už sme mohli stavať,“ zakončil Bitala.

O autorovi: MŠK RS