Píšu o nás v Novohradských novinách

Futbalová akadémia je bližšie k realizácii, poslanci schválili zmluvu
V akadémii sa chcú zameriavať hlavne na mládež do 19 rokov, aby nemusela odchádzať za lepšími podmienkami do iných klubov.

31. okt 2018 o 18:47 TASR

Pohľad na areál štadióna v Rimavskej Sobote.(Zdroj: Július Geľo)
Písmo:A-|A+026
RIMAVSKÁ SOBOTA. Rimavskosobotskí mestskí poslanci na svojom utorkovom (30. 10.) zasadnutí schválili zmluvu o spolupráci s maďarským klubom DVTK Miškovec v zastúpení spoločnosťou Borsodsport Invest Kft. Miškovec. Jej výsledkom by malo byť vytvorenie Mestskej futbalovej akadémie (MFA) v Rimavskej Sobote.

„Tento proces schvaľovania spolupráce bol dosť zložitý a trval dlhšie, keďže sa začal už začiatkom roku 2017. V navrhovanej zmluve o spolupráci bolo postupne doplnených osem základných bodov, na ktorých sa dohodli zúčastnené subjekty,“ uviedol pre TASR poslanec a konateľ Mestského športového klubu (MŠK) Rimavská Sobota Miroslav Bitala.

Zmluva o spolupráci je podľa jeho slov primárnou rámcovou zmluvou, ktorá bude základom pre ďalšie zmluvy upravujúce podrobnosti fungovania MFA.

Nová hlavná tribúna
V novej akadémii má mať mesto 49-percentný podiel a maďarský partner 51 percent. „Budú mať väčšinu, pretože na druhej strane budú investovať zhruba štyri milióny eur do rekonštrukcie nášho štadióna, ktoré poskytne maďarská vláda. Je to potrebné, keďže niektoré veci v rámci štadióna sú už na hrane licenčných pravidiel,“ podotkol Bitala.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Tamáši sa presunul na Liptov
V rámci spomínanej rekonštrukcie má byť podľa konateľa zbúraná stará hlavná tribúna štadióna, ktorú nahradí nová a väčšia. Zrekonštruovaný športový stánok má mať tri hracie plochy s prírodnou trávou, dve s umelou a jednu celoročne využívanú halu. „Budeme sa zameriavať hlavne na mládež do 19 rokov, aby nám nemusela odchádzať za lepšími podmienkami do iných klubov,“ dodal.

Od Krtíša po Košice
Základné financovanie MFA je naplánované z dvoch zdrojov. „Mesto Rimavská Sobota bude na chod a činnosť prispievať každoročne 200-tisíc eurami a maďarská strana 160-tisíc eurami,“ konkretizoval Bitala s tým, že ďalšie prostriedky môže nový subjekt získať napríklad sponzorsky.

Ako ďalej spomenul, akadémia by svojou činnosťou mala na juhu Slovenska pokrývať územie od Veľkého Krtíša až po Košice. „MFA bude fungovať podľa pravidiel Slovenského futbalového zväzu a aj činnosť samotnej spoločnosti s ručením obmedzeným sa bude riadiť slovenskou legislatívou,“ zakončil konateľ.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/20950428/futbalova-akademia-je-blizsie-k-realizacii-poslanci-schvalili-zmluvu.html#ixzz5VjMcRoLk

O autorovi: MŠK RS