Konateľ MŠK s.r.o. R. Sobota účinkovaním A mužstva dospelých je spokojný.

Bitala chváli trénera aj zadné rady Soboťanov
Futbalisti Rimavskej Soboty dopadli spomedzi treťoligistov z nášho regiónu najlepšie.

23. nov 2018 o 15:00 JOZEF MIKUŠ

Ilustračné foto – hráči a fanúšikovia Rimavskej Soboty.(Zdroj: Jozef Mikuš)
Písmo:A-|A+024
RIMAVSKÁ SOBOTA. Zimnú prestávku strávia na druhom mieste tabuľky Stred. Tú im priniesla bilancia desať výhier, tri remízy, dve prehry a 33 jesenných bodov.

Od prvej rezervy Ružomberka delí Soboťanov len horšie skóre.

Článok pokračuje pod video reklamou
Zapnúť zvuk

REKLAMA: 0:20
O zotrvaní kouča rozhodne aj rozpočet
„Máme ambície umiestniť sa čo najvyššie a v prípade priaznivých okolností postúpiť do druhej ligy. Zatiaľ môžeme vysloviť spokojnosť, že sa nám podarilo zostaviť taký kolektív a najmä, že k nám prišiel kvalifikovaný tréner,“ vyjadril sa Miroslav Bitala, konateľ MŠK Rimavská Sobota.

Ako pokračoval, o zotrvaní kouča Antona Jánoša v klube rozhodne aj rozpočet, ktorý pridelí mestské zastupiteľstvo. V MŠK veria, že všetko pôjde podľa plánu a skúsený Jánoš dostane Rimavskú Sobotu k vytúženému cieľu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Futbalová akadémia v Novohrade? Maďarský investor sa zaujíma o Lučenec
Okrem trénera a umiestnenia v tabuľke je Bitala spokojný aj s hráčskym kádrom. Obzvlášť pochvalne sa vyjadril na adresu zadných radov.

Rimavská Sobota inkasovala v 15. kolách najmenej gólov. Súperi na jeseň znesvätili sobotskú bránu iba desaťkrát. Svoje úlohy splnili aj letné posily.

Oporu do brány aj na hrot
„Cez zimu nás čaká náročná práca. Potrebujeme stredového záložníka a hrotového útočníka. Síce sme dostali málo gólov, ale ani sme ich veľa nestrelili. A to sme mali pomerne veľa šancí. Musíme tiež posilniť brankársky post. V niektorých zápasoch musel tréner do brány postaviť mladého Šágu. Je to talentovaný hráč, ale potrebujeme skúsenosti,“ ozrejmil konateľ MŠK s tým, že po rozhovoroch s primátorom budú riešiť obnovenie zmlúv súčasných hráčov.

K vydarenej jeseni na Gemeri prispeli aj derby zápasy s Lučencom, Kalinovom, Fiľakovom a Poltárom. „Každý šport sa robí najmä pre divákov a derby zápasy na naše tribúny pritiahli najviac fanúšikov,“ doplnil Bitala.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/20968803/bitala-chvali-trenera-aj-zadne-rady-sobotanov.html#ixzz5XnMoUNZ0

O autorovi: MŠK RS